Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
21 вересня 2015 року у конференц-залі Національної Академії Наук України (м. Київ, вул. Володимирська, 55) проведено фахову дискусію у форматі круглого столу на тему "Проблемні питання наповнення офіційних веб-сайтів судів".
Захід відбувся за ініціативи Громадської організації "Інститут розвитку регіональної преси" у рамках проекту "Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України" за фінансової підтримки Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки та Офісу Ради Європи в Україні в рамках спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу "Зміцнення інформаційного суспільства в Україні".
У жвавому конструктивному обговоренні взяли участь адвокати, медіа-юристи Громадської організації "Інститут розвитку регіональної преси" Людмила Опришко та Людмила Панкратова, представник проекту Офісу Ради Європи в Україні Роман Шлапак, представник Уповноваженого Верховної Ради України з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації Вікторія Конончук, співробітник Прес-центру судової влади Наталія Оленченко, прес-секретарі судів України, представники громадськості та експертного середовища.
Дискусія точилась навколо моніторингу наповнення офіційних веб-сайтів судів апеляційної та касаційної інстанції, який проведено Громадською організацією "Інститут розвитку регіональної преси". Учасники круглого столу обмінялись думками щодо вирішення проблемних питань, які виникають в процесі наповнення веб-сайтів судів, поділилися своїми напрацюваннями та висловили готовність до співпраці по розробці єдиного алгоритму наповнення веб-сайтів судів в Україні з подальшим переданням його на затвердження до Ради суддів України.
Прес-центр судової влади
Довідково: Інститут розвитку регіональної преси – неприбуткова громадська організація, заснована у 2006 році, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.
Основні напрямки діяльності ІРРП включають:
регулярні навчальні програми для медіа-фахівців згідно з попитом галузі;
партнерство, обмін інформацією і досвідом між професіоналами медіа-галузі та іншими цільовими групами в Україні та за кордоном шляхом організації стажувань, навчальних поїздок тощо;
правову підтримку журналістів та ЗМІ переважно у питаннях доступу до інформації, допублікаційної експертизи, справах щодо дифамації та захисту джерел тощо;
сприяння прозорості уряду та доступу до публічної інформації для громадян і медіа шляхом проведення щорічного моніторингу і рейтингу офіційних веб-сайтів органів виконавчої, а також надання рекомендацій;
підтримку корисних інформаційних ресурсів (досліджень, посібників) для галузі ЗМІ;
підтримку інших ініціатив для розвитку демократичного громадянського суспільства.