flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Верховному Суді України відбулася зустріч із представниками канадського Проекту підтримки судової реформи

25 квітня 2016, 08:57

 У Верховному Суді України відбулася зустріч із представниками Національного суддівського інституту Канади та Офісу Уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади щодо визначення пріоритетних напрямів реалізації Проекту підтримки судової реформи, метою якого є підсилення незалежності судової системи в Україні.

Заступник Голови Верховного Суду України Марина Кліменко подякувала канадським колегам за ініціативу зустрічі та наголосила на тому, що Верховний Суд України високо цінує підтримку Канади у реформуванні судової системи України.

Верховний Суд України не стоїть осторонь цих процесів, а бере в них активну участь.

Марина Кліменко поінформувала учасників зустрічі про стан та етапи судової реформи, запропоновані зміни до Конституції України щодо правосуддя та зауважила, що метою цих змін є вдосконалення конституційних основ правосуддя для практичної реалізації принципу верховенства права, забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд справи незалежним і неупередженим судом.

Також заступник Голови Верховного Суду України розповіла про компетенцію Верховного Суду України, потребу в удосконаленні та розширенні засобів та інструментів для здійснення ним функцій найвищого судового органу в системі судів загальної юрисдикції і виконання свого основного завдання – забезпечення єдності судової практики.

Виконавчий директор Національного суддівського інституту Канади Адель Кент зазначила, що Верховний Суд України є важливим партнером Проекту підтримки судової реформи, який спрямований на ефективне сприяння незалежності та незаангажованості суддів для підвищення довіри громадськості до судової системи, та поінформувала присутніх про те, що Проект надаватиме підтримку в трьох основних напрямах. У контексті співпраці з Верховним Судом України важливою є оптимізація методів роботи та інституційних можливостей для виконання Верховним Судом України передбаченої законом ролі у рамках судової системи, зокрема здійснення контролю за послідовним застосуванням законодавства та сприяння незалежності та відповідальності судової системи загалом.

Судді Верховного Суду України Анатолій Ємець, Олена Кузьменко, Людмила Охрімчук подякували представникам Проекту за цікавість до тих процесів, які відбуваються в Україні та озвучили питання, законодавче регулювання та застосування на практиці яких потребують впровадження та удосконалення. На думку суддів Верховного Суду України, досвід Канади може бути цінним та корисним у процесі здійснення змін у рамках конституційної реформи в Україні.

Особливо судді та працівники апарату Верховного Суду України зосередили увагу представників делегації на наступних моментах: критерії допуску заяв про перегляд судових рішень судів нижчих інстанцій до провадження у Верховному Суді України; процесуальні та позапроцесуальні механізми забезпечення ВСУ єдності судової практики; підстави та порядок перегляду найвищою судовою інстанцією судових рішень у кримінальних справах; засоби зменшення навантаження на суддів; удосконалення процесуальних норм, зокрема шляхом введення інституту медіації, позасудового вирішення спорів тощо із забезпеченням судового контролю; запровадження інститутів масового позову та консультативного запиту; комунікації судів із громадянським суспільством та засобами масової інформації та інше.

Головний суддя провінції Ньюфаундленд і Лабрадор Дерек Грін та головний суддя провінції Нова Шотландія Майкл МкДональд підкреслили необхідність в обміні досвідом між суддями України і Канади, відповіли на питання щодо особливостей функціонування судової системи та відправлення правосуддя в Канаді.

Директор із юридичних та освітніх питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон наголосив на важливості довіри суспільства до судової системи і в цьому контексті відзначив кроки Верховного Суду України в реалізації комунікації із громадянським суспільством та ЗМІ.

У зустрічі також взяли участь старший директор Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Джордж Томсон, директор Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Бренда Каппер, керівник проектів Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Ігор Осика, помічник керівника Олександр Шваюн, старший координатор проекту Наталія Городецька, начальник управління забезпечення взаємодії із засобами масової інформації та видавничої діяльності Верховного Суду України Катерина Вороненко, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, заступник начальника управління забезпечення діяльності керівництва Верховного Суду УкраїниЛюбов Голуб.

Учасники зустрічі окреслили напрями подальшої співпраці та висловили переконання у важливості спільної роботи упродовж наступних чотирьох років для досягнення ефективних результатів.

За інформацією з офіційного сайту Верховного Суду України